Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali niedoszłego zabójcę

Data publikacji 13.02.2014

Policjanci z Wielkopolski zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Kobieta, którą zaatakował, trafiła do szpitala. Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, nękania i usiłowania zabójstwa. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Na początku ubiegłego tygodnia do jednego z komisariatów powiatu poznańskiego zgłosiła się młoda kobieta. Skarżyła się, że z nieznanego jej numeru telefonu otrzymuje wiadomości SMS z groźbami. Obawiała się, że mogą zostać zrealizowane. Policja niezwłocznie zajęła się sprawą.

Kilka dni później pokrzywdzona została zaatakowana. Zamaskowany mężczyzna użył noża. Jego ofiara trafiła  do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Wkrótce napastnik ponownie wysłał wiadomość SMS. Tym razem groźby skierowane były pod adresem pokrzywdzonej i jej najbliższych. Policja objęła ochroną zarówno kobietę, jak i jej rodzinę.

Śledczy zajmujący się sprawą ustalili tożsamość mężczyzny. Okazało się, że to dawny znajomy pokrzywdzonej. Do sprawy włączyli się policjanci z innych jednostek policji garnizonu wielkopolskiego. Ostatecznie kryminalni zatrzymali mężczyznę w jednym z klubów dyskotekowych na terenie Wielkopolski.

Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto przedstawiła podejrzanemu zarzuty kierowania gróźb karalnych, nękania oraz usiłowania zabójstwa. We wtorek 11 lutego sąd rozpatrzył wniosek prokuratury i tymczasowo aresztował niedoszłego zabójcę. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony