Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki, a z kolegą włamywał się do mieszkań

Data publikacji 13.02.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pile zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zatrzymali 26-latka. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Podczas przeszukania jednego z mieszkań, śledczy zabezpieczyli około 900 porcji amfetaminy, 600 porcji marihuany i tabletki ekstazy. Okazało się też, że zatrzymany wspólnie z innym mieszkańcem Piły jest sprawcą kilku włamań.

To już kolejny w tym roku sukces pilskich kryminalnych w walce z lokalnym narkobiznesem. Tym razem w wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wynikało, że narkotyki są przechowywane w jednym z mieszkań przy ulicy Korczaka w Pile.

11 lutego w godzinach popołudniowych kryminalni wkroczyli do podejrzanego mieszkania. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania, śledczy zabezpieczyli 900 porcji amfetaminy, 600 porcji marihuany oraz 7,39 gramów tabletek ekstazy. Dodatkowo policjanci odnaleźli na miejscu elektronarzędzia oraz biżuterię pochodzące, jak się okazało, z wcześniejszych włamań.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że nie była to jedyna przestępcza działalność zatrzymanego mężczyzny. Jak ustalono, w okresie kilku ostatnich tygodni wspólnie z innym sprawcą, dokonał on szeregu włamań na terenie Piły. Podczas wtorkowych działań, kryminalni weszli również do mieszkania wspólnika. Na miejscu zatrzymany został 20-letni mieszkaniec Piły. Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z włamań.

Jak się okazało, zatrzymani mężczyźni w ostatnich kilku tygodniach dokonali na terenie Piły kilku włamań. Funkcjonariuszom udało się odzyskać większą część skradzionego mienia. Jeszcze tego samego dnia obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani to 20 oraz 26-letni mieszkańcy Piły. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Posiadał narkotyki, a z kolegą włamywał się do mieszkań

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Posiadał narkotyki, a z kolegą włamywał się do mieszkań (format flv - rozmiar 6.72 MB)

Powrót na górę strony