Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gala finałowa V Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych im. podkom. Andrzeja Struja

Data publikacji 13.02.2014

Przez dwa dni zawodnicy z aż 41 drużyn z kraju i zagranicy rywalizowali w rozgrywkach podczas V Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna IPA z Republiki Mołdawii, na II miejscu uplasowała się reprezentacja OISW w Katowicach,III , równie zaszczytne miejsce, zajęli zawodnicy reprezentujący KGP.

Coroczne spotkanie piłkarskich drużyn mundurowych na Międzynarodowym Turnieju stało się już tradycją.  Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją o zaszczytne trofeum, lecz przede wszystkim wyrazem pamięci funkcjonariuszy i żołnierzy o tragicznie zmarłym koledze. Pamięć i postawę podkom. Andrzeja Struja uczcili również funkcjonariusze z Mołdawii, Węgier oraz Litwy, którzy do rywalizacji wystawili w tym roku swoje drużyny. Poprzez udział w turnieju solidarnie, wspólnie z polskimi kolegami podkreślili wartości FAIR PLAY, które przyświecają im zarówno w życiu prywatnym, zawodowym jak też sportowym.

Piąty z kolei Turniej rozgrywany był pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

O tym, że Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem, świadczy niezwykle duża ilość zgłoszonych drużyn piłkarskich – w tym roku było ich aż 41. Organizatorzy podzielili sportową rywalizację na dwie hale sportowe. Uczestników tradycyjnie gościł Burmistrz Dzielnicy Praga Północ w Hali Sportowej DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19, a także po raz pierwszy – Burmistrz Dzielnicy Bielany w Hali Sportowej Centrum Rekreacyjno - Sportowego przy ul. Lindego 20.       

W Hali Centrum Rekreacyjno – Sportowego Dzielnicy Warszawa Bielany przy ul. Lindego 20 odbył się dzisiaj mecz finałowy. Wyjątkową atrakcją przed ostatecznymi rozgrywkami zwycięzkich drużyn był mecz pokazowy pomiędzy Kadrą Kierowniczą Policji a Reprezentacją Kapelanów.

Podczas Gali finałowej rozdano medale, dyplomy nagrody. I tak końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • I miejsce IPA z Republiki Mołdawii
  • IImiejsce OISW w Katowicach
  • III miejsce Komenda Główna Policji

Serdecznie gratulujemy!

 

KGP/mw/pt/MS/WS

foto: Marek Krupa / KGP

 

Powrót na górę strony