Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania policyjne wymierzone w przestępczością narkotykową

Data publikacji 13.02.2014

Policjanci od początku roku prowadzą w Gryfowie Śląskim wzmożone działania ukierunkowane na przestępczość narkotykową. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, które posiadały środki odurzające oraz kilku dilerów.

Policjanci z komisariatu w Gryfowie w ostatnim czasie prowadzili wzmożone działanie skierowane w przestępczością narkotykową. Zarówno patrole mundurowe, jak i policyjni wywiadowcy podejmowali interwencje i sprawdzali każdy sygnał pod kątem posiadania przez osoby narkotyków. Pomimo wielu apeli o szkodliwości zażywania narkotyków i  informacji o odpowiedzialności prawnej, bardzo dużo szczególnie młodych ludzi sięga po środki odurzające.

W ostatnim czasie w trakcie rutynowych kontroli policjanci zatrzymali 16 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat, w większości z terenu Gryfowa. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, piko oraz tabletki ekstazy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, kilku z nich przedstawiono także zarzut tzw. dilerki. Działania będą kontynuowane.

W działaniach zwalczających przestępczość narkotykową wspiera policję także samorząd. W Gryfowie Śląskim samorząd zakupił dla policjantów specjalne testery, którymi można określić czy dana substancja to narkotyk. Takie specjalne testery zamierza zakupić także samorząd Mirska. W Lubomierzu zaś samorząd zakupił testery, którymi można zbadać czy dana osoba jest pod działaniem narkotyków, narzędzie szczególnie przydatne przy kontroli kierowców.

Pamiętajmy: zgodnie z prawem posiadanie narkotyków nawet w najmniejszej ilości na swój użytek jest karalne. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a przypadku ich rozprowadzania kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony