Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8-latek za kierownicą doprowadził do wypadku - są zarzuty dla ojca

Data publikacji 14.02.2014

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał zatrzymany przez przysuskich policjantów 38-letni mężczyzna, który - będąc w stanie nietrzeźwości - pozwolił 8-letniemu synowi na kierowanie autem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 10 lutego 2014 r. w miejscowości Gielniów, na skrzyżowaniu dróg nr 12 i 728. 8-letni chłopiec, kierując pojazdem opel corsa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego mężczyzny, ojca dziecka, który podczas tego zdarzenia przebywał w samochodzie. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości,  wynoszącym 2.3 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec oraz jego ojciec z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Wczoraj (13.02.) mężczyzna został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzut narażenia  małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Okazało się również, że ojciec utracił uprawnienia do kierowania pojazdami w 2010 r. za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, gdyż ciąży na nim obowiązek opieki nad dzieckiem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy  w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Radomiu / mg)

 

Powrót na górę strony