Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościgowi zatrzymali „Siniaka”

Data publikacji 14.02.2014

2 europejskie nakazy aresztowania i 3 listy gończe miał na swoim koncie 60-letni Tadeusz R. „Siniak”. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w rozbojach z bronią, wymuszeniach i w obrocie substancjami odurzającymi. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali go na terenie Warszawy.

60-letni Tadeusz R. "Siniak” był poszukiwany na podstawie dwóch europejskich nakazów aresztowania i trzech listów gończych wystawionych przez sądy okręgowy i rejonowy w Lublinie. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województw mazowieckiego i lubelskiego. Szajka specjalizowała się w rozbojach z użyciem broni palnej, wymuszeniach rozbójniczych oraz w obrocie substancjami odurzającymi, a także uprowadzeniami dla okupu.

Tadeusz R. wiedział, że jest na celowniku Policji, dlatego w 2008 roku zerwał kontakty z rodziną, znajomymi i zaczął się ukrywać zagranicą. Sprawą poszukiwawczą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego KGP, którzy krok po kroku zaczęli analizować wszystkie tropy pojawiające się w śledztwie. W końcu ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie województwa mazowieckiego. Wszystko wskazywało na to, że „Siniak” bywa w Warszawie – teraz policjanci z CBŚ musieli namierzyć go na mieście i zatrzymać w najbardziej dogodnym momencie.

Tadeusz R. został wpadł w ręce pościgowych w centrum Warszawy, a zatrzymanie miało charakter bardzo dynamiczny. 60-latek został natychmiast przewieziony do policyjnej jednostki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

CBŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.75 MB)

Powrót na górę strony