Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasnął w trakcie próby włamania

Data publikacji 14.02.2014

Mężczyzna, który zasnął w trakcie swojej przestępczej działalności, wpadł w ręce brzeskich policjantów. 32-latek w jednym z supermarketów usiłował włamać się do pomieszczenia z bankomatem. Zabezpieczeń nie pokonał i usnął w oczekiwaniu na pracowników marketu. Mieszkaniec Brzegu usłyszał już zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

12 lutego tego roku brzescy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednego z supermarketów w Brzegu o uszkodzeniu podwieszanego sufitu i ściany, która oddziela pomieszczenie magazynowe od pomieszczenia z bankomatem.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ślady jednoznacznie wskazywały, że  ktoś przez podwieszany sufit dostał się do pomieszczenia magazynowego, a następnie usiłował włamać się do pomieszczenia, w którym znajduje się bankomat. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, w tym oględzin miejsca zdarzenia, za regałami sklepowymi, kryminalni znaleźli schowanego, śpiącego mężczyznę.

Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, mężczyzna dzień wcześniej, przed zamknięciem sklepu, schował się za regałami. Po zamknięciu marketu wyszedł z kryjówki i usiłował włamać się do pomieszczenia, w którym znajduje się bankomat. Gdy to się nie udało, wyszedł z magazynu tą samą drogą, schował się za regałami i usnął.

Teraz 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony