Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany uciekał "pod prąd" na skuterze

Data publikacji 14.02.2014

Przejechał przez strzeżony przejazd kolejowy na czerwonym świetle, nie zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać, jechał "pod prąd". Został po kilkuset metrach zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy. Wcześniej był już także karany za jazdę po wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu oleśnickiego również za czyn, którego się dopuścił, będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Dąbrowie Oleśnickiej, około godz. 12.00. Policjanci podjęli interwencję, po tym jak zauważyli, że przez strzeżony przejazd kolejowy, na czerwonym świetle, przejechał mężczyzna kierujący skuterem. Kierujący nie reagował na sygnały do zatrzymania.

Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za uciekającym. Mężczyzna, który jechał "pod prąd", został zatrzymany po kilkuset metrach. Po zatrzymaniu okazało się, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego około promil alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, wcześniej był już także karany za jazdę po wpływem alkoholu.

Za czyn, o który jest teraz podejrzany, mężczyzna odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.69 MB)

Powrót na górę strony