Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadów na placówki bankowe

Data publikacji 14.02.2014

Policjanci z Gdańska i Chojnic od kilku tygodni pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w jednej z placówek bankowych na terenie Chojnic. Z ustaleń wynika, że wkrótce potem, najprawdopodobniej ten sam mężczyzna, dokonał kolejnych napadów na banki. Praca policjantów doprowadziła do wytypowania mężczyzny, którego podejrzewali o popełnienie tych przestępstw. Wczoraj na terenie Starogardu Gdańskiego kryminalni zatrzymali 23-latka. Tego samego dnia usłyszał zarzut. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

27 stycznia br. tuż po godzinie 17.00 dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony o rozboju, do którego doszło w banku w centrum miasta. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Jak ustalili, sprawca położył przed obsługą kartkę z żądaniem natychmiastowego wydania pieniędzy i groźbą użycia broni. Zabrał pieniądze i uciekł. Kryminalni zabezpieczyli zapisy monitoringu, które szczegółowo analizowali. Rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

W kolejnych dniach doszło do trzech  napadów rabunkowych na terenie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Wielu policjantów z dużym zaangażowaniem badało okoliczności tych wszystkich zdarzeń.

Ścisła współpraca funkcjonariuszy z KWP w Gdańsku i Chojnic pozwoliła  zebrać mocne dowody w tych sprawach. Na ich podstawie kryminalni wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie tych rozbojów.

Wczoraj w Starogardzie Gdańskim policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 23-latka. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w Chojnicach. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju na placówkę bankową w Chojnicach. Prokurator prowadzący śledztwo zdecyduje o postawieniu kolejnych zarzutów.

Za przestępstwo rozboju grozi 12 lat więzienia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.61 MB)

Powrót na górę strony