Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23 zarzuty za przestępstwa

Data publikacji 14.02.2014

Głubczyccy policjanci zebrali dowody, które pozwoliły prokuraturze na przedstawienie 23 zarzutów 54-letniemu mieszkańcowi powiatu. Mężczyzna odpowie między innymi za przywłaszczenie sprzętu wartości blisko 300 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Głubczyccy policjanci przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela miejscowej firmy remontowo-budowlanej. Jak wynikało z zebranych materiałów, 54-letni mieszkaniec powiatu nie wywiązał się z płatności za pobrany towar. Pracujący nad tą sprawą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą dotarli jeszcze do ponad 20 innych osób z całego kraju, które także były wierzycielami firmy należącej do 54-latka.


W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze ustalili, że właściciel firmy cały swój dochód przelewał na konta innych osób. W ten sposób chciał wykazać, że nie posiada żadnych środków na spłacanie swoich długów. Policjanci ustalili, że działania mężczyzny były celowe i zmierzały do uniknięcia spłaty zobowiązań finansowych.
 
Na podstawie zabranego przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie 22 zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz zarzut przywłaszczenia sprzętu budowlanego wartości blisko 300 tysięcy złotych. Właściciel firmy musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony