Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży

Data publikacji 14.02.2014

Do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o szereg kradzieży w mieszkaniach. Sprawca został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Do mieszkań dostawał się podając za nowego sąsiada. Prosił o pomoc np. w napisaniu ogłoszenia o zgubieniu kluczy lub rozmienienie pieniędzy. Następnie wykorzystywał zaufanie i brak czujności mieszkańców, okradając ich. Funkcjonariusze udowodnili mu prawie 30 takich czynów, a straty sięgają ok. 100 tysięcy złotych.

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży w mieszkaniach. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Wrocławia. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili przy nim heroinę. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna udowodnili mężczyźnie prawie 30 przestępstw. Działał na terenie miasta od lipca ubiegłego roku do lutego 2014 roku. Jak się okazało, sprawca robił wszystko, aby dostać się do mieszkania. Podawał się za nowego sąsiada, który zgubił klucze. Będąc w mieszkaniu życzliwego sąsiada prosił m.in. o możliwość napisania ogłoszenia o zgubieniu kluczy, rozmienienie pieniędzy lub też o poczęstowanie go wodą. Sprawca szybko orientował się, gdzie osoby trzymają pieniądze. W momencie pozostawienia go na chwilę samego w pomieszczeniu dokonywał kradzieży gotówki. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pokrzywdzeni utracili w ten sposób około 100 tysięcy złotych. Część tak zdobytych pieniędzy sprawca wydał na środki odurzające.

Obecnie policjanci sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw dokonanych na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Jak ustalili policjanci, mężczyzna mógł poruszać się samochodem marki VW Passat kombi koloru ciemnego i działać w ten sposób na terenie Dolnego Śląska. Wszystkie osoby, które mogły zostać okradzione w podobny sposób powinny skontaktować się z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna tel. 71-340-37-80, 71-340-32-92 lub dyżurnym tel. 71-340-43-80.

Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony