Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy - nagroda za wzorową postawę

Data publikacji 14.02.2014

Dziś w Szczecinie w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Sawicki nagrodzili mieszkańca województwa za wzorową postawę obywatelską.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po południu. Policjanci z Mierzyna udali się na interwencję do Przecławia, gdzie mężczyzna ujął nietrzeźwego kierującego. Na miejscu mundurowi zastali młodego mężczyznę, pana Mariusza, który wskazał stojący nieopodal pojazd volvo. W środku było dwóch mężczyzn. Kierującym był 24-latek - nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pan Mariusz poinformował policjantów, że przyjechał po dziecko do przedszkola. W pewnym momencie zauważył samochód marki volvo, który jechał od krawężnika do krawężnika, a w nim kierowcę, który trzymał puszkę z piwem.

Na pobliskim skrzyżowaniu zgłaszający podszedł do kierowcy, wyłączył mu silnik i zabrał kluczyki od pojazdu. Po chwili podjechał inny kierowca, który zadzwonił na Policję informując o całym zdarzeniu. Kolejny kierowca swoim autem zablokował volvo od przodu uniemożliwiając mu ucieczkę. Szybka i skuteczna reakcja mężczyzny zapobiegła tragedii. Taka postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Każdy z nas powinien reagować w takich sytuacjach. Nietrzeźwi, którzy nieodpowiedzialnie wsiadają za kółko na podwójnym gazie muszą być skutecznie eliminowani z dróg.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony