Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani trafili za kraty

Data publikacji 14.02.2014

W ostatnich dniach policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Wszyscy zatrzymani mężczyźni w przeszłości zostali skazani za popełnienie przestępstw o charakterze seksualnym. Zaraz po zatrzymaniu trafili do aresztu.

Policjanci z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych pierwszego z mężczyzn zatrzymali 7 lutego na poznańskim dworcu PKP. Mężczyzna ukrywał się cztery miesiące, tj. od czasu wydania przez sąd listu gończego. Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego nie stawił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę przeszło dwóch lat pozbawienia wolności. 43-latek został skazany za popełnienie przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniej osoby. Mężczyzna, ukrywając się przed policją, często zmieniał miejsca zamieszkania na terenie całego kraju.

Kilka dni później, 11 lutego,  w Toruniu policjanci grupy pościgowej zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który był poszukiwany listem gończym od października zeszłego roku. Mężczyzna również nie stawił się do obycia kary 3 lat pozbawienia wolności za rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich. Po zatrzymaniu okazało się, że w swoim komputerze mężczyzna przechowywał treści pedofilskie. Sprawą zajęli się policjanci z Torunia. W przeszłości mężczyzna był skazany za podobne przestępstwa, za co odbył karę więzienia.

Wczoraj, 13 lutego, policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Poznania, który został skazany na 3,5 roku więzienia za przestępstwo seksualne wobec osoby małoletniej. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości pod Poznaniem, i jak pozostali poszukiwani od razu trafił za kraty aresztu. Przed zatrzymaniem często zmieniał miejsce zamieszkania.

Żaden z poszukiwanych w trakcie zatrzymania nie stawiał oporu i nie utrudniał czynności policjantom.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony