Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłość i Bezpieczeństwo, czyli Walentynki z Miss Polonia Ziemi Radomskiej i mazowiecką drogówką

Miłość i Bezpieczeństwo – pod takim hasłem policjanci mazowieckiej drogówki promowali bezpieczne zachowania na drogach 14 lutego, czyli w popularne „Walentynki”. Wspomagała ich w tym Ilona Iwańska – Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2013.

Serce zamiast mandatu  – na tak ulgowe traktowanie mogli liczyć tego dnia kierujący pojazdami i piesi, którzy dopuścili się wykroczeń o lżejszym ciężarze gatunkowym, niestwarzających bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa. Podarunek w kształcie serca  z piernika, który wręczała Ilona Iwańska, otrzymali również ci, którzy swoją postawą prezentowali szacunek dla siebie i innych użytkowników dróg.

W tym niezwykłym dniu pragniemy wyjść do mieszkańców Mazowsza z przesłaniem, że „Miłość i Bezpieczeństwo” to pojęcia bardzo silnie ze sobą związane.

Znane są nam z przeszłości przykłady, kiedy to kierowca nie dbając o zapinanie pasów przez pasażerów lub w następstwie zbyt szybkiej jazdy, stracił w wypadku najbliższą jego sercu osobę. Przed takimi tragediami chcemy tego dnia przestrzegać i promować wzajemną życzliwość i szacunek dla życia.

(KWP w Radomiu / pt)

 

Powrót na górę strony