Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany paser części samochodowych

Data publikacji 16.02.2014

Policjanci z Ryk wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia oraz inne części samochodowe pochodzące z ponad 30 pojazdów skradzionych na terenie Polski, Francji i Niemiec. Do sprawy zatrzymany został 39-letni mieszkaniec Ryk. Mężczyzna już usłyszał zarzut dotyczący paserstwa.

Pod koniec minionego tygodnia ryccy policjanci razem z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie weszli na teren jednej z firm zajmującej się sprzedażą używanych części samochodowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że część z przeznaczonych na sprzedaż elementów pochodzi z kradzieży.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia przez blisko dwie doby. Funkcjonariusze dokładnie weryfikowali numery widniejące na poszczególnych częściach i szczegółowo sprawdzali skąd one pochodzą.  W trakcie prowadzonych czynności, na placu oraz w pomieszczeniach gospodarczych, znalezione zostały elementy pochodzące z ponad 30 pojazdów zarejestrowanych jako utracone. Zabezpieczono m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia oraz inne akcesoria. Z pociętych już części można złożyć prawie 10 kompletnych samochodów.

Z ustaleń wynika, że zabezpieczone elementy pochodzą z pojazdów, które zostały skradzione na terenu Polski, Francji i Niemiec. Do kradzieży samochodów doszło w 2013 i 2014 roku.

Do sprawy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Ryk. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący nabywania oraz ukrywania rzeczy uzyskanych za pomocą czynu zabronionego.  Sprawa jest wielowątkowa i w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy.  Policjanci szacują, jaka jest wartość odzyskanych części samochodowych.  

Podejrzanemu grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin/gp
Powrót na górę strony