Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani fałszywi "wnuczkowie"

Data publikacji 16.02.2014

Dzięki zdecydowanej postawie i czujności 82-letniej kobiety, policjanci z Zawiercia zatrzymali fałszywego wnuczka, który usiłował wyłudzić od niej 45 tysięcy złotych. Mieszkanka Zawiercia szybko powiadomiła stróżów prawa. Do akcji natychmiast wkroczyli kryminalni, zatrzymując sprawcę na gorącym uczynku.

W połowie dnia 82-letnia mieszkanka Zawiercia odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który przedstawił się jako wnuczek i poprosił o pożyczkę w wysokości o 45 tyś. zł. Powiedział, że w jego imieniu po pieniądze przyjdzie znajomy. Kobieta od razu wyczuła podstęp, jednak zgodziła się na pożyczenie żądanej sumy. Mieszkanka Zawiercia domyśliła się, że ma do czynienia z oszustem. Gdy zakończyła z nim rozmowę, natychmiast zadzwoniła na policję. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z wydziału kryminalnego. Zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku, gdy usiłował odebrać pieniądze. "Wnuczkiem" okazał się 21-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wcześniej oszukał mieszkankę Myszkowa. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Policjanci ustalają teraz czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie kraju.  

Zatrzymanie 21-letniego oszusta to jednak nie jedyny sukces zawierciańskich policjantów. Dwa dni wcześniej w ręce stróżów prawa również wpadł  „fałszywy wnuczek”. Jak ustalili śledczy, 24-letni mieszkaniec Chorzowa, 17 stycznia br. w Zawierciu oszukał 68-letnią kobietę wyłudzając od niej 70 tys. złotych. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

KWP Katowice

Powrót na górę strony