Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeładowany autobus przewożący dzieci

Data publikacji 16.02.2014

W powiecie żuromińskim kierujący autobusem przewoził dzieci. Wiózł ich jednak o dwadzieścioro więcej, niż pozwalały na to przepisy i konstrukcja pojazdu. O tym, że przeładowany autobus porusza się po drodze, poinformowali policjantów przygodni świadkowie. Gdy tylko funkcjonariusze otrzymali tę informację, zatrzymali wskazany pojazd do kontroli.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie, którzy przeprowadzali kontrolę autobusu przewożącego dzieci, stwierdzili, że mimo tego, że pojazd przystosowany jest do przewozu maksymalnie 20 osób, liczba pasażerów była dwukrotnie wyższa. W autobusie faktycznie jechało czterdzieścioro uczniów. Takie przewożenie pasażerów, szczególnie dzieci, jest bardzo niebezpieczne. Wystarczy gwałtowne hamowanie, aby osoby znajdujące się wewnątrz odniosły obrażenia. Za popełnione wykroczenie, kierujący został ukarany 500 złotowym mandatem.

Powyższy przykład pokazuje, jak zasadne są kontrole autobusów, zwłaszcza tych, którymi przewożone są dzieci i młodzież. Teraz, w okresie ferii zimowych na Mazowszu, takich kontroli, prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, będzie znacznie więcej. Sprawdzane będą nie tylko autobusy przed wyjazdem w podróż, ale też w trakcie jazdy. 

KWP Radom/gp

Powrót na górę strony