Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wjechał w policjantów

Data publikacji 16.02.2014

Dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, jak co dzień wyjechało do służby, by w trosce o bezpieczeństwo na drogach, m.in. kontrolować stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało, ta służba mogła zakończyć się tragicznie - w policjantów wjechał pijany kierowca.

Wczoraj około godziny 21.00 w miejscowości Binczarowa w gminie Grybów, policjanci z sądeckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem polo. W momencie, gdy policjant podszedł do samochodu i otworzył drzwi, jego kierowca ruszył w tył. Trzymającego się otwartych drzwi policjanta, kierowca wiózł około 50 metrów, próbując docisnąć go do bariery energochłonnej. Drugi funkcjonariusz, chcąc ratować kolegę, wyprzedził volkswagena, ale ten uderzył w tył radiowozu, a w efekcie wylądował w rowie.

Obaj policjanci zaraz po zdarzeniu trafili do sądeckiego szpitala. Bardziej poszkodowany ma wstrząśnienie mózgu, stłuczoną głowę, klatkę piersiową, brzuch, miednicę i szereg innych drobniejszych obrażeń. Drugi z policjantów ma uraz nadgarstka.

Zachowanie sprawcy tego czynu, 34-letniego mieszkańca Binczarowej, spowodowane było zapewne faktem, że w organizmie miał ponad promil alkoholu. Teraz w policyjnym areszcie czeka na przedstawienie zarzutów.

KWP Kraków/gp

Powrót na górę strony