Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili napad na sklep

Data publikacji 17.02.2014

Policjanci z ursynowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu udaremnili napad na sklep. W ręce funkcjonariuszy trafiły osoby, które wtargnęły do placówki z nożami oraz mężczyzna, który zorganizował i kierował działaniami wspólników. Karolina K., Tomasz M. oraz Maciej L. usłyszeli już w prokuraturze zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za to przestępstwo może im grozić co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Ursynowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informacje, że na jeden ze sklepów prawdopodobnie planowany jest napad. Funkcjonariusze przygotowali plan działania i postanowili zatrzymać sprawców na gorącym uczynku przestępstwa.

Kilka minut po 23.00 do placówki wbiegły dwie zamaskowane osoby, które wyciągnęły noże i skierowały się w kierunku lady, gdzie stali pracownicy. Policjanci, którzy przebywali na zapleczu, widząc to natychmiast wybiegli i obezwładnili napastników, którzy nie reagowali na ich polecenia. Funkcjonariusze założyli im kajdanki. Osobą z szalikiem na twarzy okazał się 20-letni Tomasz M., a w kominiarce, jego rówieśniczka Karolina K.

Z ustaleń policjantów wynikało, że organizatorem tego napadu miał być Maciej L. Wszystko wskazywało na to, że 19-latek zaplanował napad, a potem kierował działaniami swoich wspólników. Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa w miejscu zamieszkania w tym samym czasie, kiedy jego znajomi próbowali dokonać rozboju.

Policjanci, po zebraniu niezbędnego materiału w tej sprawie, doprowadzili kobietę i mężczyzn do prokuratury, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty. Karolina K. i Tomasz M. są podejrzani o usiłowanie rozboju z użyciem noża, a Maciej L. o sprawstwo kierownicze tego przestępstwa. 20-latkowie zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres miesiąca, a 19-latek na dwa miesiące. Może im grozić co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony