Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działania Zespołu Poszukiwań Celowych

Data publikacji 17.02.2014

Zespół Poszukiwań Celowych z Wydziału Kryminalnego KWP z siedzibą w Radomiu, powołany do ustalania i zatrzymywania sprawców najpoważniejszych przestępstw ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymał kolejnych dwóch poszukiwanych. Tym razem do zakładów karnych trafią dwaj mężczyźni, za którymi wysłano listy gończe w związku z popełnieniem czynów przeciwko wolności seksualnej.

List gończy za Arturem K., 27-letnim mieszkańcem powiatu zwoleńskiego, Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim wydał 5 lutego br. Mężczyzna ukrywał się z związku z popełnionym poważnym przestępstwem - udziałem w zbiorowym zgwałceniu, do którego doszło w roku 2012 w województwie łódzkim. Policjantom z Zespołu Poszukiwań Celowych potrzebny był nieco ponad tydzień, aby z powodzeniem zrealizować list gończy. 27-latek został zatrzymany w sobotę w powiecie zwoleńskim. Teraz trafi do zakładu karnego, zgodnie z wyrokiem pozbawiającym go wolności na  rok i 9 miesięcy.

Drugie zatrzymanie kryminalnych z ZPC KWP zs. w Radomiu miało miejsce także w ubiegłym tygodniu, tym razem na terenie powiatu ciechanowskiego. 53-letni Władysław J. był poszukiwany na podstawie listu gończego od listopada ubiegłego roku w związku z czynem pedofilskim i oszustwem. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna będzie odbywał karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony