Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono kosmetyki o wartości ponad 200 tys. złotych

Data publikacji 17.02.2014

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty w ostatnich dniach skontrolowali bazar przy ulicy Bakalarskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego obywatela Armenii, który wprowadzał do obrotu podrobione kosmetyki. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 200 tys. złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Ochoty, podczas działań skierowanych na zwalczanie zagrożeń związanych z nielegalnym handlem wyrobami bez polskich znaków akcyzy, a także towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych producentów kosmetyków, skontrolowali bazar przy ul. Bakalarskiej.

W trakcie działań policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia ponad 1500 sztuk kosmetyków. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że kosmetyki mają zastrzeżone znaki towarowe.
Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego obywatela Armenii. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 200 tys. złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony