Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty szkoleniowe z zakresu detekcji promieniowania jonizującego

Data publikacji 17.02.2014

W dniach 11-14.02.2014 r. Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP we współpracy z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych zorganizowało warsztaty szkoleniowe z zakresu detekcji promieniowania jonizującego. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji, Sekcji Antyterrorystycznych KWP, Centralnego Biura Śledczego, Straży Pożarnej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Całość przedsięwzięcia oparta była na recertyfikacji umiejętności detekcji zagrożeń radiologicznych na bazie pojazdu MDS oraz sprzętu będącego na jego stanie. W ramach programu doskonalenia zawodowego zrealizowano dwa dni szkolenia w sali konferencyjnej Hotelu Marriott oraz dwa dni na terenie siedziby BOA KGP, gdzie słuchacze praktycznie wykorzystywali sprzęt w zakresie kontroli pomieszczeń, pojazdów oraz osób.
 
Problematyka zagrożeń radiologicznych realizowana jest przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP od 2008 roku, kiedy to rozpoczęto centralne szkolenia dla funkcjonariuszy różnych służb, w tym policji, mające służyć wykształceniu umiejętności posługiwania się przyrządami dozymetrycznymi.

W związku z pozyskaniem od Departamentu Energii USA przez BOA KGP samochodu do detekcji zagrożeń radiologicznych rozpoczęto wdrażanie programu szkoleniowego dla operatorów powyższego pojazdu zwierającego elementy teorii promieniowania jonizującego oraz praktycznego użytkowania pozyskanego sprzętu.

(źródło: BOA KGP)

Powrót na górę strony