Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie napadł na własnego dziadka

Data publikacji 17.02.2014

Krasnostawscy kryminalni ustalili i zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Kraśniczyn, który wspólnie ze swoimi kolegami dwukrotnie dokonał rozboju na swoim 76-letnim dziadku. Wobec 18-latka został już zastosowany tymczasowy areszt, o losie jego pomocników zadecyduje dzisiaj sąd.

W październiku 2012 roku 18-letni mieszkaniec miejscowości Czajki (gm. Kraśniczyn), wspólnie ze swoimi dwoma kolegami, postanowił okraść swojego dziadka. Wiedział, że tego dnia starszy mężczyzna odbierze rentę i będzie wracał sam do domu. Młodzi mężczyźni czekali na niego w pobliżu miejsca zamieszkania. Gdy zobaczyli wracającego do domu 76-latka, bez słowa rzucili się na niego. Przewrócili na ziemię - dwóch napastników przytrzymało go za ręce, a trzeci wyjął mu z kieszeni portfel z pieniędzmi. Było w nim 540 złotych. Pieniądze wziął wnuk dziadka, który później zapłacił swoim kolegom za pomoc po 100 złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło zimą 2013 roku. Wnuk, wspólnie z tymi samymi kolegami, udał się pod dom dziadka i rzucali gałkami śniegu w okna. Gdy staruszek wyszedł zdenerwowany, aby ich przegonić, cała trójka rzuciła się na niego. Szarpali go za ubranie i przewrócili na ziemię. Następnie z kieszeni jego marynarki wyjęli portfel, w którym było 100 złotych.

Ponadto, w listopadzie 2013 roku, 18-latek włamał się do garażu swojego dziadka i skradł mu różnego rodzaju narzędzia rolnicze. Jego łupem padły: brony, pług, elementy rozrzutnika i obciążniki do ciągnika o wartości 570 złotych. Przedmioty te sprzedał później w punkcie skupu złomu.

Funkcjonariusze udowodnili też 18-latkowi kradzież z włamaniem do skrzynki z urządzeniami monitorującymi poziom i jakość wody w miejscowości Czajki. Straty, jakie tym spowodował na szkodę Urzędu Gminy w Kraśniczynie, wyniosły ponad 69 tysięcy złotych. W trakcie przesłuchania młody mężczyzna wyjaśnił, że skradzione wyposażenie sprzedał osobom skupującym złom za 70 złotych.

Wobec 18-latka został już zastosowany tymczasowy areszt, o losach dwóch pozostałych zadecyduje dzisiaj sąd.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony