Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego pobicia

Data publikacji 17.02.2014

Policjanci zatrzymali trzech sprawców brutalnego pobicia. Zaatakowali oni dwóch młodych mężczyzn, używając kija bejsbolowego i noża. Zdewastowali również ich samochód. Pokrzywdzeni trafili do szpitala. Sprawcy przebywają już w areszcie, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tydzień temu dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony o brutalnym pobiciu dwóch młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem we Wrzeszczu na Pl. Wybickiego. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli zdewastowany samochód. Dwóch młodych mężczyzn zostało zabranych do szpitala. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że trzech sprawców podbiegło do seata Ibizy. Używając kija bejsbolowego, powybijali szyby i reflektory, połamali lusterka i uszkodzili karoserię samochodu. W międzyczasie dotkliwie pobili i ugodzili nożem mężczyzn siedzących w aucie.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników i szybko ustalili ich tożsamość. Są to mieszkańcy Gdańska i Gdyni w wieku 19, 23 i 31 lat. Jeden z nich to znany policji recydywista. Po kilku dniach cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Sprawcy usłyszeli zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz uszkodzenia samochodu. W sobotę zostali doprowadzeni do sądu. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd przychylił się do wniosku.

Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia.

Za pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony