Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja szkoli celników

Data publikacji 17.02.2014

Policjanci z terenowych jednostek organizacyjnych Policji oraz Szkoły Policji w Katowicach szkolą funkcjonariuszy Służby Celnej w zakresie zasad organizacji i taktyki pełnienia służby patrolowej.

Działania te realizowane są w oparciu o porozumienie między Komendantem Głównym Policji i Szefem Służby Celnej w sprawie współdziałania Służby Celnej i Policji, zawarte w Warszawie 21 czerwca 2011 r. i mają na celu przygotowanie funkcjonariuszy Służby Celnej do realizacji zadań w nowej dla nich formie. Zgodnie bowiem z działaniami zainicjowanymi przez Szefa Służby Celnej od 15 marca 2014 r. funkcjonariusze Służby Celnej będą realizować działania prewencyjne na wybranych targowiskach i bazarach. Umundurowani funkcjonariusze Służby Celnej bedą patrolować tego typu miejsca, celem przeciwdziałania nielegalnej sprzedaży wyrobów akcyzowych.

Służba Celna zostanie w ten sposób właczona do zintegrowanego systemu organizacji dyslokacji służby patrolowej, czym wesprze działania Policji w zakresie zapewnienia oczekiwanego przez obywateli poziomu poczucia bezpieczeństwa.

(źródło: Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP)

Powrót na górę strony