Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli tonę paliwa - grozi im 5 lat wiązienia

Data publikacji 17.02.2014

Policjanci ze Skarszew zatrzymali 2 mężczyzn, którzy okradli jedną ze stacji benzynowych. Przestępcy zatankowali prawie tysiąc litrów oleju napędowego i uciekli, nie płacąc. Poruszający się dostawczym fiatem złodzieje zostali zatrzymani, gdy uciekali ze skradzionym paliwem. Wczoraj policjanci przedstawili im zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie w sprawie kradzieży paliwa. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednej ze stacji paliw w gminie Zblewo. Przestępcy zatankowali prawie tysiąc litrów oleju napędowego o wartości ponad 5 tys. zł i uciekli ze stacji.

Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole. Dyżurny przekazał także otrzymaną informację do ościennych posterunków. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze ustalili markę i kolor pojazdu, którym poruszali się złodzieje.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia policjanci ze Skarszew zauważyli na ulicy Kleszczewskiej odpowiadający opisowi samochód, którym podróżowało 2 młodych mężczyzn. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej, okazało się, że wewnątrz pojazdu znajduje się duży plastikowy zbiornik ze skradzionym olejem napędowym. Policjanci zabezpieczyli również kradzione tablice rejestracyjne, które zostały użyte przez złodziei podczas tankowania.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. Wczoraj policjanci ze Zblewa przedstawili im zarzuty. W najbliższym czasie mężczyźni staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Powrót na górę strony