Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 18.02.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich mieszczącą się na terenie gminy Stara Dąbrowa. W związku z tą sprawą zatrzymali cztery osoby. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawę rozpoczęli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. To właśnie oni uzyskali informację dotyczącą plantacji. Według danych miała się mieścić na terenie jednej z miejscowości w gminie Stara Dąbrowa. Funkcjonariusze dokładnie zlokalizowali położenie i zaczęli ustalać kto jest odpowiedzialny za jej stworzenie. Po zebraniu wielu informacji podjęto decyzję o zlikwidowaniu uprawy, a tym samym o zatrzymaniu osób zamieszanych w ten nielegalny proceder.

Funkcjonariusze na posesji znajdującej się na terenie gminy Stargard ujawnili przygotowane pomieszczenie do prowadzenia hodowli środków odurzających. Na poddaszu znajdowało się 448 krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenie to posiadało system nawadniający, były specjalnie przygotowane urządzenia wentylacyjne odprowadzające powietrze na zewnątrz budynku. Całość była oświetlana specjalistycznymi lampami.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat. W Prokuraturze Rejonowej Stargard Szczeciński 18-latek i 49-latek usłyszeli zarzuty nielegalnego uprawiania konopi mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyków. Najmłodszy z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany.

Za to przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Film Plantacja konopi zlikwidowana

Opis filmu: narkotyki, plantacje, konopie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plantacja konopi zlikwidowana (format flv - rozmiar 8.44 MB)

Powrót na górę strony