Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 10-latkowi zejść z Mostu Warszawskiego

Data publikacji 18.02.2014

Wrocławscy policjanci, w wyniku podjętej interwencji, pomogli 10-letniemu chłopcu zejść z betonowej podpory mostu. Nieletni prawdopodobnie wszedł na konstrukcję, aby wyłowić piłkę, która podczas zabawy wpadła do rzeki. Na szczęście pomoc przyszła na czas i nic złego się nie stało. Funkcjonariusze przekazali całego i zdrowego, choć mocno przestraszonego chłopca rodzicom.

Całe zdarzenie miało miejsce po godzinie 14.00. W trakcie pełnienia służby, do policjantów podeszła osoba i poinformowała o tym, że na betonowym przęśle przy Moście Warszawskim znajduje się mały chłopiec. W związku z tym funkcjonariusze udali się niezwłocznie we wskazane miejsce.

Policjanci widząc chłopca na betonowym przęśle, szybko podjęli interwencję i asekurując go, pomogli mu zejść z tego elementu. Okazało się, że to 10-latek, który był całą sytuacją mocno przestraszony. Na szczęście nic złego mu się nie stało. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak ustalili później policjanci, chłopiec prawdopodobnie bawił się z kolegami i koleżankami. W pewnym momencie jeden z jego kolegów kopnął niechcący piłkę, która wpadła do rzeki. W związku z tym on wszedł na betonową podporę mostu i próbował za pomocą linki ją wyłowić. Niebezpieczny pomysł się nie udał, bo linka również wpadła do rzeki.

Policjanci przekazali 10-latka pod opiekę rodzica, który nie wiedział, że jego dziecko oddaliło się i to w tak niebezpieczne miejsce. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają dokładnie jak do tego doszło.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony