Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali handlarza narkotyków

Data publikacji 18.02.2014

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków, które także, jak ustalono, sprzedawał innym osobom. Policjanci znaleźli przy zatrzymanym marihuanę oraz szczególnie groźną, silnie działającą i szybko uzależniającą metamfetaminę. Część narkotyków mężczyzna miał ukryte w bieliźnie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie sporej ilości narkotyków oraz handel nimi. Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec tego miasta. Funkcjonariusze przechwycili także marihuanę oraz szczególnie groźną, silnie działającą i szybko uzależniającą metamfetaminę.

Do zatrzymania podejrzanego doszło po tym, jak funkcjonariusze uzyskali informację, co do mężczyzny, który może posiadać znaczne ilości narkotyków i trudni się ich sprzedażą. W wyniku podjętych w tej sprawie dalszych działań, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym poruszał się 28-letni mieszkaniec Lubania.

W trakcie tej kontroli policjanci znaleźli przy nim woreczki strunowe z metamfetaminą oraz wagę elektroniczną. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował jeszcze uciec, jednak bezskutecznie. Został doprowadzony do jednostki policji. Tam po dokładnym sprawdzeniu zatrzymanego okazało się, że ma on jeszcze przy sobie, schowane w bieliźnie, narkotyki w postaci marihuany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę, z których można było uzyskać około 260 porcji handlowych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udzielania ich innym osobom. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd mężczyzna miał narkotyki.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie, grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony