Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech zatrzymanych za usiłowanie kradzieży pojazdu

Data publikacji 18.02.2014

Zatrzymanie czterech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży VW Passata to efekt działania służb wywiadowczych gorzowskiej komendy. Akcja ta poparta jednak została informacją pochodzącą od policjanta po służbie, którego w nocy z niedzieli na poniedziałek zaniepokoiła obecność kilku osób przy samochodowym parkingu.

Opisywane zdarzenie miało miejsce o godzinie 2.00 w nocy w poniedziałek. Wówczas to uwagę policjanta z Gorzowa, który był po służbie wzbudziła grupa kilku osób przy samochodowym parkingu. Choć jeszcze wtedy pewności co do złych intencji funkcjonariusz jeszcze nie miał, to policyjne doświadczenie nakazywało mu zainteresować się szerzej tą sytuacją. Poinformowany o sprawie oficer dyżurny do sprawdzenia stanu faktycznego zaangażował służby wywiadowcze ze sztabu gorzowskiej Policji.

Na miejscu policjanci zatrzymali cztery młode osoby w wieku od 19 do 22 lat. Mężczyźni ci wyposażeni byli w sprzęt służący do popełniania przestępstw, a ich rodzaj może wskazywać, że policjanci nie mieli do czynienia z przypadkowymi osobami. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdowały się specjalistyczne łamaki, urządzenia służące do zakłócania sygnałów telefonii komórkowej oraz profesjonalne moduły, które osłabiały działanie urządzeń zabezpieczających, takich jak immobilizery. To także telefony komórkowe, radia samochodowe oraz inne urządzenia elektroniczne, które posiadali przy sobie oraz  w swoich mieszkaniach, co zostało ujawnione podczas czynności procesowych.
 
Sprawa ta bez wątpienia ma charakter rozwojowy, a szczegóły tego zdarzenia ustalają gorzowscy kryminalni wspólnie z gorzowską Prokuraturą. Niemniej wiadomo już, że wszyscy zatrzymani pochodzący z powiatu strzelecko-drezdeneckiego odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem i taki też zarzut już usłyszeli. Policjanci badają czy nie był to pojedynczy przypadek i czy ci młodzi mężczyźni nie są odpowiedzialni za inne kradzieże pojazdów. Warto dodać, że śledczy na miejscu ujawnili także ślady włamań do dwóch innych pojazdów - VW Passata oraz Polo, co również będzie przedmiotem ustaleń kryminalnych.

Na tą chwilę mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich policyjny dozór.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony