Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali 50-latka, który przewoził prawie 3 kg marihuany

Data publikacji 19.02.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na terenie województwa świętokrzyskiego 50-latka, który przewoził prawie 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych. Za przemyt wewnątrzwspólnotowy i obrót narkotykami w znacznych ilościach grozi kara pozbawienia wolności do lat 15. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 50-latka  na terenie województwa świętokrzyskiego. Był całkowicie zaskoczony. Narkotyki, 3 kg marihuany, przewoził w torbie w wewnątrz samochodu. Nie zadał sobie trudu, by je specjalnie ukryć.

Jeszcze w sobotę został przewieziony do policyjnego aresztu do Lublina, a w poniedziałek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Usłyszał zarzuty związane z przemytem wewnątrzwspólnotowym i obrotem narkotyków w znacznych ilościach. To pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie w poniedziałek zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / mg)

 

 

Powrót na górę strony