Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana wytwórnia krajanki tytoniowej

Data publikacji 19.02.2014

Wałbrzyscy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami straży granicznej, zlikwidowali wytwórnię krajanki tytoniowej. Na miejscu zabezpieczono blisko tonę krajanki i liści tytoniu, olejek aromatyczny, wagę i maszyny do cięcia. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 200 tysięcy złotych. W sprawie tej zatrzymano także dwóch mężczyzn.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu wałbrzyskiej komendy miejskiej, współpracując z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Jeleniej Góry, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lat, podejrzanych o posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych, należących do młodszego z mieszkańców Wałbrzycha, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej, 600 kilogramów liści tytoniowych, 16 litrów olejku aromatycznego oraz wagę i maszyny do cięcia tytoniu.

Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to kwota ponad 200 tysięcy złotych. Dalsze czynności w tej sprawie, pod nadzorem prokuratury, przeprowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej. Teraz za swoje czyny podejrzani będą odpowiadać przed sądem.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony