Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelił dwie osoby

Data publikacji 19.02.2014

Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o postrzelenie śrutem dwóch mężczyzn. Sprawca w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Nim trafił do policyjnego aresztu, został opatrzony przez lekarzy, gdyż w trakcie oddawania strzałów sam postrzelił się w kolano.

Zgłoszenie dotyczące postrzelenia dwóch mężczyzn, policjanci z Zabrza otrzymali wczoraj przed godziną 11. Dyżurny z komisariatu II został poinformowany, że dwóch mężczyzn w wieku 29 i 42 lat, idąc ulicą Słowackiego, zostało postrzelonych w nogę oraz w bark.

Kiedy na miejsce interwencji przybyli policjanci, ustalono skąd mogły paść strzały. W jednym z mieszkań zatrzymano 35-letniego mężczyznę, u którego znaleziono karabinek sportowy pneumatyczny oraz 14 sztuk amunicji śrutowej.

Podejrzewany o spowodowanie utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, 35-latek był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało jeden z oddanych przez podejrzewanego strzałów trafił go w kolano. Stąd przed umieszczeniem w policyjnym areszcie, mundurowi musieli udać się z nim do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany strzelał ze swojego mieszkania w kierunku znajdującego się w ogródku drzewa. Strzały ominęły jednak wybrany cel i trafiły idących w pobliżu przechodniów. Zatrzymanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / pt)

 

Powrót na górę strony