Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi zakończona

Data publikacji 21.02.2014

Pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Podczas tej zbiórki zebrano ponad 6 litrów krwi. Krwiodawcy wspomogli akcję Caritasu „Podaruj kroplę miłości”. Policjanci i pracownicy policji oddają krew już od 10 lat. W tym czasie oddali już kilkaset litrów tego cennego płynu.

Tym razem zbiórka krwi zaczęło się po godz. 9.00. Jak zawsze do dyspozycji wszystkich chętnych był ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jako pierwszy krew oddał Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego mazowieckiej komendy. Mundurowi krwiodawcy już kolejny raz wspomogli akcję Caritasu „Podaruj kroplę miłości”. Część z oddanej dzisiaj krwi w Radomiu trafi na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika, gdzie przebywają dwaj policjanci KMP w Łodzi biorący udział w ubiegłotygodniowym pościgu, który zakończył się wypadkiem. Dwaj funkcjonariusze walczą o życie w szpitalu.

W ubiegłym roku mazowieccy policjanci oraz pracownicy cywilni KWP zs. w Radomiu oddali ponad 40 litrów krwi. Policjanci i pracownicy cywilni KWP zs. w Radomiu w 2013 roku akcję Caritasu „Podaruj kroplę miłości” wsparli cztery razy. Pierwsza zbiórka krwi na placu między budynkami KMP a KWP w Radomiu została zorganizowana jednak już w lipcu 2004 roku. Jej pomysłodawcami byli Rafał Jeżak, ówczesny rzecznik prasowy KMP w Radomiu, a obecnie pracownik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu i Inga Pawłowska, która pracowała wtedy w Zespole Prasowym mazowieckiej policji, a obecnie jest funkcjonariuszem ONZ w Austrii. Udział w pierwszej zbiórce krwi wśród funkcjonariuszy wzięli też strażacy i strażnicy miejscy.

Zapoczątkowana tradycja kilkukrotnej w ciągu roku zbiórki krwi kontynuowana jest obecnie przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. Mazowieccy policjanci i pracownicy cywilni komendy oddali już przez dziesięć lat kilkaset litrów krwi, a duży wkład w tą ilość mają zarówno pomysłodawcy akcji, jak i jej obecny organizator - przewodniczący mazowieckich związkowców Rafał Kruk.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony