Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 21.02.2014

Po kłótni wyszedł na balkon, by targnąć się na własne życie. Tylko szybka interwencja podjęta przez świdnickich policjantów i reanimacja prowadzona przez nich do czasu przyjazdu karetki, uratowały życie 41-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusze widząc wiszącego człowieka, wdrapali się na balkon, odcięli go i zaczęli go ratować, przywracając mężczyźnie czynności życiowe. Po tym, jak pojawił się u niego oddech i wyczuwalne było tętno, mężczyzna został przewieziony do szpitala.

20 lutego 2014 r., około godz. 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał informację, że na balkonie jednego z budynków mieszkalnych, położonych na Osiedlu Zarzecze w Świdnicy, doszło do samobójstwa mężczyzny.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci pod jednym z balkonów zauważyli grupę przechodniów, którzy wskazali miejsce, gdzie miało dojść do zdarzenia. Funkcjonariusze widząc wiszącego mężczyznę, nie zastanawiając się, wdrapali się na balkon i odcięli go. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia.

Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, a sami nie czekając na przyjazd karetki, przystąpili do reanimacji, którą prowadzili do przyjazdu ekipy pogotowia. Po kilkuminutowej akcji udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. U reanimowanego pojawił się oddech i wyczuwalne było tętno.

Po przyjeździe karetki mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarza i przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej interwencji i podjętej akcji ratunkowej, policjanci uratowali życie 41-letniego świdniczanina.  

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony