Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 21.02.2014

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Lublinie zatrzymali 21-letniego Piotra P. poszukiwanego przez irlandzki wymiar sprawiedliwości za usiłowanie kradzieży z włamaniem i napaść. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Piotr P. doprowadzony został do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Wkrótce wobec 21-latka wszczęta zostanie procedura ekstradycyjna.

O nieuchronności kary przekonał się 21-letni Piotr P. Mieszkaniec powiatu świdnickiego zatrzymany został w jednej z kamienic w Piaskach. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez irlandzki wymiar sprawiedliwości.

Na trop poszukiwanego wpadli policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To właśnie oni ustalili, gdzie ukrywa się podejrzany. 21-latek poszukiwany jest w związku z przestępstwami, których dopuścił się jeszcze w 2011 roku w Irlandii. Dotyczą one usiłowania kradzieży z włamaniem i napaści.

Poszukiwany doprowadzony został do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a następnie do sądu. W minioną środę zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Wkrótce wobec 21-latka wszczęta zostanie procedura ekstradycyjna.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony