Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali szajkę włamywaczy

Data publikacji 21.02.2014

Przedwczoraj ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch 26-letnich mieszkańców Warszawy podejrzewanych o serię włamań do mieszkań na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Tego samego dnia funkcjonariusze stołecznej policji dokonali zatrzymania 21-letniego wspólnika włamywaczy. Łupem włamywaczy padły przedmioty warte łącznie ponad 16 000 zł. Wobec działających wspólnie i w porozumieniu sprawców prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, poręczeń majątkowych i zakazów opuszczania kraju. Za te przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego miała miejsce seria włamań do mieszkań. Za każdym razem sprawcy działali w taki sam sposób, dostając się do mieszkań w blokach, głównie w wieżowcach na ostrowieckich osiedlach. Plądrowali pomieszczenia i kradli wartościowe przedmioty. Ich łupem padały najczęściej pieniądze, biżuteria i drogie alkohole. Szacuje się, że wartość skradzionych przedmiotów łącznie wynosi około 16 000 zł.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy policji. Dzięki wnikliwej pracy policjantów działania przyniosły oczekiwane efekty. W minioną środę stróże prawa udali się do stolicy, gdzie zatrzymali dwóch 26-latków podejrzewanych o dokonanie tych włamań. Ich 21-letni wspólnik jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z Komendy Stołecznej Policji i przekazany w ręce ostrowieckich stróżów prawa.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani na swym koncie mają 11 przestępstw, w tym 7 kradzieży z włamaniem i 4 usiłowania włamań do mieszkań na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Włamywacze zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji i zakazu opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony