Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieccy kryminalni rozbili grupę włamującą się do mieszkań w kilku województwach

Data publikacji 22.02.2014

Mazowieccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się włamaniami do mieszkań w kilku województwach. Aktualnie Prokuratura Okręgowa w Radomiu przedstawiła zarzuty 3 mężczyznom zatrzymanym na autostradzie A2, krótko po kolejnym włamaniu w województwie łódzkim. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Jak ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu grupa działała od co najmniej kilku miesięcy. Na jej koncie jest szereg włamań do mieszkań, z których kradziona była biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz pieniądze. Przestępstwa popełniane były głównie w godzinach przedpołudniowych pod nieobecność domowników. Sprawcy najpierw sprawdzali w blokach poszczególne mieszkania i wybierali oczywiście te, gdzie nikogo nie było. Mężczyźni działali na terenie kilku województw –w  śląskim, pomorskim, łódzkim i na Mazowszu (w powiecie żyrardowskim i sokołowskim).

W ubiegły czwartek do kryminalnych dotarła informacja, że doszło do kolejnego włamania, tym razem w Skierniewicach. Policjanci z KWP w Radomiu namierzyli 3 podejrzanych przemieszczających się skodą w stronę Warszawy. Do dynamicznego zatrzymania doszło na autostradzie A2. Funkcjonariusze zabezpieczyli przewożoną przez nich biżuterię i trzy przenośne komputery.

Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy w wieku od 33 do 35 lat. W wyniku kolejnych przeszukań w tej sprawie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju wyrobów jubilerskich, liczne zegarki i sprzęt  elektroniczny. Wiele wskazuje na to, że rzeczy te pochodzą z włamań. Prowadzący sprawę będą  teraz analizować liczne zgłoszone dotąd włamania. Wielu pokrzywdzonych ma szansę na odzyskanie swojego mienia.

Dodatkowo u jednego z podejrzanych znaleziono znaczną ilość marihuany, z której mogło zostać przygotowanych około pół tysiąca porcji narkotyku.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Radom / ik

Film Mazowieccy kryminalni rozbili grupę włamującą się do mieszkań w kilku województwach

Pobierz plik Mazowieccy kryminalni rozbili grupę włamującą się do mieszkań w kilku województwach (format mp4 - rozmiar 10.49 MB)

Powrót na górę strony