Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika

Data publikacji 22.02.2014

Zakończył się VII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, reprezentujących różne instytucje. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca policję z Katowic. Imprezie patronował Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof JAROSZ.

Memoriał poświęcony pamięci podkom. Tadeusza Bartosika - policjanta, który oddał życie ratując ofiary zawalenia się hali na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 roku - odbywał się już po raz siódmy.

Tradycyjnie rywalizowały drużyny reprezentujące środowiska związane z akcją ratowniczą po chorzowskiej tragedii. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn, liczących w sumie prawie 100 zawodników.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce: Policja katowice
II miejsce: Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego
III miejsce: Polski Czerwony Krzyż Katowice

Organizatorami zawodów były Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego, oraz Zarząd Terenowy Związków Zawodowych Policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Rozgrywki przeprowadzono w hali sportowej na terenie katowickiego oddziału prewencji, noszącej imię poległego na służbie podkom. Tadeusza Bartosika. 

Nagrody najlepszym drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczyli Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp.Piotr Kucia oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł.insp. Rafał Stanek.

KWP Katowice / ik

Powrót na górę strony