Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni graficiarze w rękach małopolskiej Policji

Data publikacji 23.02.2014

Małopolska Policja zatrzymała od czerwca ubiegłego roku 170 graficiarzy. Sprawcy na budynkach umieszczali kibolskie hasła. Teraz wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Policja również będzie występować z wnioskiem do sądu o naprawienie szkody.

Krakowscy Policjanci z Komisariatu III Policji na gorącym uczynku  zatrzymali dwóch młodych mężczyzn niszczących elewację budynków poprzez nanoszenie napisów o treści kibolskiej.
Wulgarne hasła 18 i 20 latek pisali na ścianach budynków osiedla, gdzie na co dzień zamieszkują.

Dodatkowo jeden z zatrzymanych próbował wprowadzić w błąd Policjantów, co do swojej tożsamości - przedstawiał dane innej osoby i tak też podpisywał dokumenty urzędowe. Modzieńcy  zostali osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie oczekują na przedstawienie zarzutów uszkodzenia mienia, a także poświadczania nieprawdy i utrudniania postępowania karnego. Policjanci  rozliczą zatrzymanych również do innych uszkodzeń.

To nie jedyne zatrzymanie za nanoszenie graffiti na murach budynku. Wczoraj krakowscy Policjanci  zatrzymali również 20 - latka, który niszczył ściany budynków przy ulicy Kościuszki umieszczając na nich napisy o treści kibolskiej. Mężczyzna próbował uciec, jednak  Policjanci odszukali go w pobliskich zaroślach. Również ten zatrzymany będzie rozliczony do innych uszkodzeń, których mógł się dopuścić.

Z kolei w Lubrzycy pod Krakowem Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach w nocy zatrzymali na gorącym uczynku 20 i 30 - latka, którzy malowali napisy o treści kibolskiej na wiatach przystanku MPK. Oni również zostali osadzeni w policyjnym areszcie, usłyszą zarzuty niszczenia mienia.

Podobnie jak w innych sprawach związanych z niszczeniem elewacji budynków  policja będzie występować z wnioskiem do sądu o nałożenie obowiązku naprawienia szkody.  

Od końca czerwca małopolska policja zatrzymała już ponad 170 „graficiarzy”. Sprawcom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Kraków / ik

Powrót na górę strony