Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek odpowie za 35 przestępstw

Data publikacji 23.02.2014

35 przestępstw udowodnili policjanci 19-letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego. Młodzieniec wpadł „na gorąco” w nocy, gdy kradł lusterka samochodowe. Zatrzymał go patrol z bydgoskiego Szwederowa. Podejrzany działał na terenie Bydgoszczy i Torunia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa patrolując osiedle Wzgórza Wolności zauważyli przy ulicy Biziela mężczyznę, który wyrwał lusterko od samochodu. Jednak na widok radiowozu szybko odrzucił to, co trzymał w ręku i zaczął uciekać w kierunku ulicy Słowackiego. W pościg za nim ruszyli mundurowi, którzy po chwili go zatrzymali.

Funkcjonariusze przy 19-latku ujawnili kombinerki oraz rękawiczki. Natomiast w trakcie sprawdzania przyległego terenu znaleźli schowane przy drzewie lusterka samochodowe, a także ujawnili 18 pojazdów z brakującymi lusterkami. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie o wiele więcej tego typu przestępstw. Jak się okazało, policjanci udowodnili mu 21 kradzieży i uszkodzeń na terenie Szwederowa, 9 na terenie bydgoskiego Śródmieścia oraz 5 na terenie Torunia.

Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

KWP Bydgoszcz / ik

Powrót na górę strony