Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził instalację gazową w budynku, bo chciał „dorobić” na złomie

Data publikacji 23.02.2014

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę, który uszkodził instalację gazową w budynku mieszkalnym. Podejrzany wyrwał rurę gazową w budynku powodując rozszczelnienie instalacji. Ewakuowanych zostało kilkunastu mieszkańców kamienicy. Sprawca był nietrzeźwy, mając 1,6 promila. Usłyszał już zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który wyrywając rurę gazową w budynku spowodował rozszczelnienie instalacji. Jak ustalili funkcjonariusze mieszkaniec jednej z kamienic w Niemczy postanowił „dorobić” sprzedając złom. Przebywając w budynku usiłował wyrwać rurę instalacji gazowej, z zamiarem jej sprzedaży w skupie złomu. 

W trakcie próby demontażu doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Sprawca powiadomił o tym swojego sąsiada, a sam uciekł z budynku. Sąsiad natychmiast wezwał służby ratunkowe i otworzył wszystkie okna w mieszkaniu celem jego przewietrzenia. Przybyli na miejsce pracownicy Pogotowia Gazowego zabezpieczyli uszkodzoną instalację gazową. Z budynku na czas prowadzonych działań ewakuowanych zostało 13 jego mieszkańców. 

Dzięki szybkiej reakcji nikt z lokatorów nie doznał żadnych obrażeń, ani nie uskarżał się na dolegliwości. Budynek i jego pomieszczenia po wstępnym przewietrzeniu monitorowano pod katem obecności gazu. Kiedy stężenie nie zagrażało już mieszkańcom, wrócili oni do swoich domów. Policjanci w wyniku dalszych czynności zatrzymali sprawcę tego zdarzenia, który ukrywał się w sąsiednim budynku obserwując akcję ratowniczą. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. 

Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu prokurator przedstawił mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty również dozorem policyjnym. 

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony