Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 4 kg marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 24.02.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego świnoujskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany i zatrzymali dealera narkotyków. 28-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zwalczający przestępczość narkotykową w wyniku działań operacyjnych ustalili mężczyznę, który zajmował się rozprowadzaniem narkotyków. Po wytypowaniu jego miejsca pobytu, funkcjonariusze przeszukali mieszkanie. Ujawnili tam 5 foliowych zgrzanych termicznie worków, w których znajdowało się ponad ponad 4 kg marihuany. W trakcie przeszukania znaleziono również dwie elektroniczne wagi służące do ważenia narkotyków.

Na poczet tymczasowego zajęcia mienia zabezpieczono m.in. kino domowe, dwa telewizory, tablet i laptop o łącznej wartości 9 tys. złotych. Zaskoczony wizytą funkcjonariuszy 28-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W prokuraturze usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował o zastosowanie 3-miesięcznego aresztu.

W poniedziałek świnoujski sąd zdecyduje o dalszych losach 28-latka. Za ten czyn grozi mu do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze prowadzący czynności nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony