Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził w busie ponad 13,6 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 24.02.2014

53-latek z Łodzi wpadł na gorącym uczynku przewożenia wyrobów bezakcyzowych. W jego busie, w przedziale ładunkowym, znajdowało się ponad 13,6 tys. paczek nielegalnych papierosów. Towar był ukryty pod workami z wełną. Kontrabandę ujawnili funkcjonariuszy drogówki w miejscowości Aleksandrów. 53-letni właściciel nielegalnego towaru trafił do aresztu. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego sięgnęła ponad 200 tys. złotych.

Do ujawnienia kontrabandy doszło w miniony weekend w Aleksandrowie. Patrolujący rejon służbowy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki "Citroen Jumper". Za jego kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec Łodzi. W trakcie kontroli jego busa uwagę funkcjonariuszy przykuł przewożony w pojeździe ładunek. Jak się okazało, pod workami z wełną znajdowały się także inne worki, w których były nielegalne papierosy różnych marek, które - jak się okazało - nie posiadały polskich znaków akcyzy. Kontrabanda, jak również pojazd, zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych, a ich właściciel zatrzymany.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 13,6 tys.paczek pochodzących z przemytu papierosów. Gdyby towar trafił do obrotu, wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wyniosłaby ponad 200 tys. złotych.

53-latek już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego nabywanie, przechowywanie oraz m.in. przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 863.53 KB)

Powrót na górę strony