Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazł i oddał 11 tys. złotych

Data publikacji 24.02.2014

Wczoraj policjant z II Komisariatu Policji w Kielcach, sierż. Dariusz Pasoń, przejeżdżając w czasie wolnym od służby przez gminę Oksa, zauważył na ulicy portmonetkę, a wokół niej porozrzucane pieniądze. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu policjanta znalezisko trafiło do prawowitego właściciela.

Będący w czasie wolnym od służby policjant, przyjeżdżając przez miejscowość Pawęzłów, dostrzegł na ulicy portmonetkę i porozrzucane obok niej pieniądze. Zatrzymał się i pozbierał banknoty, a następnie przejrzał portmonetkę w poszukiwaniu dokumentu mogącego wskazać, kto jest właścicielem zguby. O znalezisku poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, który na miejsce przysłał patrol. Kiedy przyjechali mundurowi, sierż. Dariusz Pasoń dostrzegł mężczyznę, który szedł poboczem i czegoś szukał.

Po rozmowie z nim okazało się, że jest właścicielem sklepu, a szukał portmonetki z pieniędzmi, którą zgubili mężczyźni zaopatrujący jego sklep. Po ustaleniu danych mężczyzn, którzy zgubili pieniądze, skontaktowano się z nimi, po czym - po upewnieniu się, że to oni są prawowitymi właścicielami - przekazano zabezpieczoną zgubę.

Okazało się, że w portmonetce było około 11 tysięcy złotych. Odnalezione pieniądze wróciły do szczęśliwych i wdzięcznych właścicieli, którzy serdecznie podziękowali policjantowi za zaangażowanie i profesjonalne podejście do sprawy.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony