Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewana o kradzieże kieszonkowe zatrzymana

Data publikacji 24.02.2014

Białobrzescy policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę podejrzaną o kradzieże kieszonkowe. Śledczy udowodnili jej popełnienie sześciu przestępstw. W ręce policjantów wpadła po tym, jak w mediach i jednostkach Policji w kraju został opublikowany portret pamięciowy.

Do szeregu kradzieży kieszonkowych na terenie Białobrzegów dochodziło od ponad roku. Policjanci podejrzewali, że sprawcą jest ta sama osoba. Śledczy ustalili, że jest to kobieta o krępej budowie ciała, nosząca najczęściej perukę koloru blond. Łupem sprawczyni padały portfele, które kradła z damskich torebek. Sprawą zajęli się białobrzescy kryminalni i policjanci z dochodzeniówki. Przełomem dla policjantów były ostatnie przestępstwa. Policjanci ustalili kilku naocznych świadków. Dzięki nim, a także pokrzywdzonym, ustalono rysopis osoby podejrzewanej o kradzieże. Na podstawie zeznań rysownik policyjny sporządził portret pamięciowy, który z całą pewnością przyczynił się do ustalenia i zatrzymania kobiety.

Już po kilkunastu dniach od chwili opublikowania portretu w mediach i jednostkach Policji, białobrzescy policjanci mieli potwierdzoną informację o miejscu zamieszkania 50-latki. Kompletnie zaskoczoną kobietę policjanci zatrzymali w minionym tygodniu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy okazali zatrzymaną kobietę wszystkim pokrzywdzonym i świadkom, którzy ją rozpoznali. Pozwoliło to na przedstawienie jej sześciu zarzutów kradzieży.

W piątek policjanci doprowadzili 50-latkę do Prokuratury Rejonowej w Grójcu z wnioskiem o dozór policji i poręczenie majątkowe. Prokuratura zastosowała takie środki zapobiegawcze. Zatrzymana była już wcześniej notowana za takie przestępstwa.

(KWP w Radomiu / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.55 MB)

Powrót na górę strony