Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BMW pełne nielegalnych papierosów

Data publikacji 24.02.2014

Ponad 5300 paczek papierosów i 50 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci w kontrolowanym aucie marki BMW. Przewożący kontrabandę 33-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzut przestępstwa skarbowego. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i grzywna.

Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Rzeszowie pełnili w piątek służbę na terenie Stalowej Woli. W trakcie służby, około godz. 21.30, funkcjonariusze zauważyli na ulicy Komisji Edukacji Narodowej samochód marki BMW, który na widok radiowozu zaczął przyśpieszać. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Po wylegitymowaniu okazało się, że samochodem kierował 33-letni mieszkaniec Lublina. Podczas sprawdzania pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli 5330 paczek papierosów różnych marek oraz 50 litrowych butelek spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym wyniosła 81 556 złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zatrzymanemu zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i chciał dobrowolnie poddać się karze. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze tymczasowo zajęli mienie podejrzanego o wartości 3000 złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony