Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dla chłopca w śpiączce

Data publikacji 24.02.2014

Mieleccy policjanci zaangażowali się w akcję prowadzoną dla chłopca z Wadowic Górnych, który przebywa w warszawskiej klinice „Budzik”. Chłopiec zapadł w śpiączkę po jednej z operacji, którą przeszedł, lecząc guza mózgu.

Gdy miał 2,5 roku, zdiagnozowano u niego  guza mózgu. Chłopiec przeszedł dwie poważne operacje, po trzeciej, która miała miejsce w maju 2013 roku, dziecko zapadło w śpiączkę. Od tamtej chwili 6-letni obecnie Bartuś przebywa w specjalistycznej warszawskiej klinice „Budzik”.

W piątek, z inicjatywy znajomych Bartka, odbyła się akcja „Bartuś Pobudka”. Policjanci poruszeni opowieścią o chłopcu i jego dzielnej walce z chorobą, postanowili pozdrowić Bartka, robiąc sobie zdjęcie, które ma wyrazić wiarę w wybudzenie chłopca.

Dla osób w śpiączce oprócz rehabilitacji ruchowej bardzo ważne są emocje. Z tego powodu znajomi chłopca robią wszystko, aby go obudzić i zobaczyć uśmiech na jego twarzy. Policjanci z radością wzięli udział w przedsięwzięciu, deklarując dalszą pomoc w działaniach dla zdrowia chłopca.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony