Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradziony Touran odzyskany

Data publikacji 24.02.2014

Policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód marki VW Touran. Zatrzymany kierowca auta usłyszał zarzut paserstwa.

W piątek /21 lutego 2014 roku/ po północy policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. na autostradzie zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Tourana na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością. Podczas kontroli okazało się, że w stacyjce zamiast kluczyka znajduje się śrubokręt, a kierujący 22-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego nie posiada uprawnień do kierowania.
 
Za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych w Świecku powiadomiono właściciela auta, który jeszcze nie wiedział, że jego pojazd został skradziony.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym, natomiast mężczyznę zatrzymali w policyjnej izbie zatrzymań w sulęcińskiej komendzie. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę ponad 50 tys. złotych. Tego samego dnia, policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili mężczyźnie zarzut paserstwa. Dodatkowo, za popełnione wykroczenia 22-latek został ukarany mandatem karnym.

Za powyższe przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony