Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na policjantów – jeden napastnik postrzelony

Data publikacji 24.02.2014

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy minionej doby wtargnęli do jednego z mieszkań, a następnie w trakcie ucieczki z miejsca przestępstwa napadli na interweniujących funkcjonariuszy. Jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc napastnika. Obecnie trwają poszukiwania trzeciego sprawcy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 21. Trzech zamaskowanych sprawców wtargnęło do mieszkania należącego do 37-letniego mężczyzny. Jak ustalono, jeden ze sprawców bezpośrednio po wejściu do mieszkania, uderzył jego właściciela w twarz, a następnie zaczął mu grozić. Po chwili opuścił mieszkanie i wraz z pozostałymi mężczyznami oddalił się z miejsca przestępstwa.

Wtedy zostali zauważeni przez policyjnych wywiadowców. Przestępcy zaatakowali policjantów, bijąc ich i kopiąc po całym ciele. Jeden z funkcjonariuszy w  związku z bezpośrednim zagrożeniem życia użył broni służbowej, oddając dwa strzały w kierunku jednego z napastników. Na miejscu zatrzymano 25-letniego mężczyznę. Postrzelony usiłował zbiec, jednak po krótkim czasie został zatrzymany przez wezwane na pomoc dodatkowe patrole. Zatrzymany 21-latek z ranami łydki oraz uda został przewieziony do szpitala.

Trwa wyjaśnianie okoliczności najścia na mieszkanie oraz poszukiwanie 3 sprawcy. Za czynną napaść na policjantów zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony